Ваша країна США?
Ваша країна: США
Схоже, що у вас підключено VPN з'єднання.
Через VPN з'єднання:
- Повiльно завантажується сайт
- Може вiдображатися не весь контент
uk
05-02-2021

Що дивляться в США, скільки за це платять і на що готові заради ексклюзиву: колонка директора SWEET.TV

 Автор тексту: Олександр Резунов, директор SWEET.TV

Ми в SWEET.TV постійно вивчаємо й адаптуємо досвід лідерів світового ринку стрімінга, щоб давати українським глядачам найкраще. Одне з досліджень PwC про переваги та споживання відеоконтенту в США здалося нам особливо цікавим. Упевнений, що з часом такі ж тенденції можна буде спостерігати в Україні. Ділюся ключовими фактами та висновками.

Ринок відеоконтенту в США складніший, аніж в Україні. Це пов'язано з тим, що ми звикли споживати його абсолютно по-іншому. Наприклад, у нас відключення аналогового телебачення для багатьох стало великою трагедією, адже поняття «платити за контент» — поки абсолютно нове явище в суспільстві.

Про те, скільки глядачі платять за відеоконтент в США, що їх приваблює найбільше та при чому тут Україна — читайте далі.

Чого хоче глядач?

В цілому ринок відеоконтенту в США можна вважати вже давно усталеним. Про це говорять 3 фактори:

 • Споживачі платних сервісів підтверджують, що вони повністю задовольняють їх потреби. До речі, в США тільки ефірні телеканали не вимагають оплати. Решта видів мовлення — платні.
 • Після цифрової революції онлайн-мовлення стало звичайним явищем: 90% споживачів в США дивляться відеоконтент через Інтернет.
 • Середньостатистичний глядач уже створив свій власний портфель цікавого контенту. Тобто, за гроші підключився до кількох відео-сервісів. Наприклад: HBO, Amazon Prime і Apple TV.

Щодо останнього пункту хотілося б пояснити, що для глядачів в США повністю нормально бути підписаним і платити за кілька стрімінгових сервісів одночасно.

Справа в тому, що на ринку США в принципі немає такого поняття, як єдина бібліотека, в якій зібрано весь контент. Там є безліч сервісів, які конкурують за рахунок ексклюзивів.

Саме тому глядачам і доводиться формувати власний портфель онлайн-кінотеатрів. Люди в США більше не задають питання: «Де дивитися?» Вони швидше задаються питанням: «Що залишити, а що прибрати?»

В Україні легальні сервіси так само намагаються наповнювати свої бібліотеки ексклюзивним контентом, який буде доступним тільки на їх платформі. Різниця в тому, що українці поки тільки починають звикати до необхідності платити за це. Вони вибирають, скоріш, один зручний сервіс, ніж підписуються на кілька. На жаль, логіка в тому, що часто можна легко знайти потрібний фільм на піратському сайті — хоч і в поганій якості, проте безкоштовно. В той самий час стримінгові сервіси платять великі гроші для того, щоб отримати можливість транслювати контент легально.

А тепер давайте детальніше розглянемо ринок США в цифрах:

 • 68% від загальної кількості телеглядачів дивляться ТБ за гроші
 • Netflix випереджає платне ТБ за популярністю. Інші гравці, такі як Hulu і HBO Go, теж продовжують збільшувати частку ринку.
 • 76% споживачів задоволені відеосервісами, на які підписані. Проте вони визнали, що продовжують шукати щось нове. Половина каже, що має намір підписатися «на що-небудь ще».
 • 64% американців, що не проти підписатися на новий сервіс, готові зробити це, якщо їм зроблять знижку.

«Кабельна революція» завершилася

Частка глядачів в США, які віддають перевагу кабельному ТБ продовжує падати: зниження відбулося з 61% в 2015 році до 39% у 2019. Хоча, вперше за 5 років кількість користувачів, які повністю відмовилися від кабельного ТБ, знизилася в порівнянні з попереднім роком.

Крім того, все менше передплатників платного ТБ віддають перевагу саме кабелю — 77% з них отримують доступ онлайн. У 2019 користувачі платного телебачення підписувалися в середньому на п'ять додаткових відеосервісів у порівнянні з чотирма в 2018 році.

А ось ті, хто відмовився від безкоштовного кабельного ТБ взагалі, додатково до платної підписки на телеканали підписувалися ще на 10 онлайн відеосервісів. Ці користувачі гнучкі, але найменш лояльні: 40% сказали, що вони хочуть відмовитися від підписки хоча б на одну зі своїх поточних послуг. Хто б сумнівався.

Затишшя перед стримінговою бурею?

60% американців визнають, що зараз відеоконтенту стало як ніколи багато. До того ж, велика частина опитаних повністю задоволена як якістю, так і наповненням своїх підписок.

На питання «чи готові ви платити більше за відеоконтент», 60% відповіли згодою. Зараз на свої підписки американські споживачі витрачають близько 76 $ на місяць. Це десь 2200 грн. При цьому, люди готові доплачувати, щоб позбутися реклами.

Якщо порівнювати ці цифри з Україною, то середня сума, яку глядачі витрачають на контент щомісяця, становить близько 110 грн (майже 4 $).

Стрімінгова конкуренція загострюється

Глядачі в США готові витрачати більше, щоб отримати оригінальний і ексклюзивний контент. Хороші новини для стрімінга в тому, що це далеко не все, на що звертають увагу.

Сімейні цінності

Потенційних передплатників Disney+ заохочує «родинність» компанії:

 • 59% мотивовані оригінальним контентом, а для 49% важливий ексклюзив
 • 28% вважають, що завжди зможуть знайти щось цікаве
 • 22% кажуть, що підпишуться, адже контент подобається їхній родині

Легкість використання

 • Потенційні передплатники Apple+ мотивовані репутацією компанії щодо простоти використання:
 • 48% говорять, що підпишуться через оригінальне наповнення.
 • 31% мотивовані ексклюзивним контентом.
 • 30% вважають, що сервісом буде просто користуватися.

Хітові блокбастери

Споживачі HBO вибирають сервіс в основному через велику бібліотеку:

 •  56% мотивовані оригінальним контентом, на кшталт серіалів «Гра престолів» і «Секс у великому місті».
 •  48% мотивовані ексклюзивним контентом, на кшталт «Друзі» та «Теорія великого вибуху».

Локальний контент

А ось українцям важлива локалізація. Якщо говорити простіше, наші глядачі хочуть дивитися українське, українською мовою та на створених в Україні платформах. Про це говорять дані дослідження серед користувачів SWEET.TV, яке ми провели в 2020 році. Виявилося що:

 • 42% вибирають SWEET.TV, тому що їм важливий широкий вибір телеканалів.
 • 35% мотивовані зручним пошуком, а 33% — якістю картинки.
 •  63% хочуть дивитися контент українською мовою, а 53% вважають за краще користуватися онлайн-кінотеатром родом з України.

Ось і маємо: в той час коли в США користувачів здебільшого цікавить ексклюзив, в Україні велику роль відіграє якість, зручність, кількість доступного контенту та можливість подивитися його рідною мовою.

З моменту появи в Україні технологій онлайн-трансляції відео IPTV і ОТТ, наш і західний ринки розвиваються приблизно в одному напрямку. Треба тільки зробити поправку на менталітет і платоспроможність населення. Саме ці два чинники вносять свої корективи в розвиток платних сервісів в Україні.

Я розповів вам про тренди, що ми зараз спостерігаємо на світовому ринку стрімінгових сервісів. Їх поява пояснюється дуже просто — потужний технологічний прорив. Про розробки, що залишаються за лаштунками онлайн-кінотеатрів і дозволяють робити їх інноваційними та зручними, я розповім в наступній своїй колонці.

Більше про споживачів в США можна дізнатися тут


Цей сайт використовує cookie-файли та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувацький досвід, аналізувати використання наших продуктів і послуг.

Умови користувацької угоди