Ваша країна США?
Ваша країна: США
Схоже, що у вас підключено VPN з'єднання.
Через VPN з'єднання:
- Повiльно завантажується сайт
- Може вiдображатися не весь контент
10-06-2021

Канали з документальними фільмами

Функція телебачення давно вийшла за рамки розваг. Нині випускається чимало інформаційного контенту, здійснюючи перегляд якого, кожен із нас має можливість істотно розширити власний кругозір. Хороший приклад — канали з документальними фільмами.

Перевага окремої телепідбірки полягає в тому, що, оформивши підписку саме на неї, ви будете здійснювати перегляд виключно пізнавального матеріалу. Вам не завадять ні музичні відеокліпи, ні ток-шоу, ні новини. Досить на одному з каналів вибрати трансляцію документального фільму й насолоджуватися, не відволікаючись зайвий раз на жанри, які вас не цікавлять.

Трохи історії, цікаві факти

На екранах телевізора документальні фільми стали з’являтися давно — ще з тої пори, коли телебачення тільки входило до широкого вжитку. В СРСР велика частина таких стрічок була не особливо популярна в глядацькому середовищі, при тому чимало з них були зроблені якісно й гідні вважатися шедеврами світової документалістики.

У даному контексті спостерігалися дві проблеми. Перша — радянське документальне кіно, навіть його сатиричне відгалуження по типу кіножурналу «Фітіль», яке, здавалося б, повинно розважати глядача, було неабияк політизоване. Успіхи партії й уряду, вихваляння революційних діячів і тому подібні сюжети лилися з екрана телевізора рясним потоком.

Звідси випливає й другий нюанс — переважання на нечисленних ТБ-каналах (їх тоді було лише три) документальних фільмів над художніми. Людям у першу чергу хотілося пригод, бойовиків, детективів, комедій. Склалася ситуація, коли в 1980-і роки вихід в ефір добротного вестерну, знятого в 1970-і або навіть 1960-і рр., ставав медійною подією, внаслідок якої спустошувалися вулиці не тільки рядових міст, але й Києва.

І все ж не можна сказати, що інтересу до документалістики не було, – він був. Якщо сюжет картини захоплюючий і такий, що хоча б трохи відходив від рядової агітки, люди з задоволенням дивилися її та обговорювали не менше, ніж черговий детектив. Таким прикладом є двосерійний документальний фільм «Корольов», що вийшов на екрани в 1986 році, або «НЛО – неоголошений візит», датований 1990 роком, та багато інших, що залишилися в телевізійних архівах. З ослабленням залізної завіси чимало стрічок почали поставлятися з-за кордону. Причому робили їх не тільки партнери СРСР по соціалістичному табору, а й Франція, США, Швейцарії та навіть Західна Німеччина.

Нинішні реалії

Сучасна документалістика має великий попит серед глядачів, який породжений не лише великою кількістю й навіть надлишком художніх фільмів. У розпорядженні творчих груп з'явилися технічні засоби, які дозволяють проводити реалістичні зйомки та створювати контент з позамежною якістю зображення й звуку. Сучасні документальні фільми знімаються на абсолютно різні теми:

 • природа;
 • всесвіт;
 • паранормальні явища;
 • спорт;
 • економіка;
 • мистецтво;
 • хобі;
 • релігія;
 • музика та багато іншого.

У цих стрічках приділяється увага як подіям, так і особистостям, більшою чи меншою мірою причетним до них. З огляду на широту висвітлювальних напрямків, в одному фільмі головним героєм може бути Альберт Ейнштейн, в іншому – Дієго Марадона, а в третьому — принцеса Діана.

На ринку медіа стійко популярними є історичні документальні фільми, причому присвячуються вони подіям, що мали місце не лише в глибині століть, але й в новітньому часі. Допомагають у них розібратися не лише аналітики, але й ті, хто безпосередньо брав участь у них або був свідком. Таким чином, часовий перегляд фільму підвищить вашу ерудицію краще, ніж будь-які навчальні матеріали. Дивіться їх частіше та ставайте справжніми знавцями! 

Отримуйте задоволення від пізнавальних стрічок

Якщо вам цікаво дивитися канали з документальними фільмами, ми чекаємо вас в родині наших глядачів. Платформа SWEET.TV забезпечить великий вибір контенту та комфортний перегляд. Документальні фільми кращих українців і закордонних митців можна побачити на каналах:

 • Discovery Channel;
 • Мега;
 • Discovery Investigation;
 • Viasat History;
 • Animal Planet
 • National Geographic та інші.

Спробувати підключити інтернет-ТБ можна безкоштовно. Доступ надається на 7 днів, щоб ви могли повноцінно відчути всі його переваги. 

Цей сайт використовує cookie-файли та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувацький досвід, аналізувати використання наших продуктів і послуг.

Умови користувацької угоди