Ваша країна США?
Ваша країна: США
Схоже, що у вас підключено VPN з'єднання.
Через VPN з'єднання:
- Повiльно завантажується сайт
- Може вiдображатися не весь контент
uk
18-02-2021

Фільм Аватар 2 / Avatar 2 (2022) — вся інформація про фільм

Хочете побачити продовження фільму про синіх людей, які живуть на Пандорі? Вже скоро на екранах з’явиться «Аватар 2», дата виходу якого була перенесена. Спочатку фільм анонсувався на грудень 2021 року, однак через пандемію, багато проєктів не були закінчені вчасно, і «Аватар 3» не виняток. У своєму інтерв'ю Джеймс Камерон розповів, що за останній рік були втрачені 5 місяців роботи над фільмом. Однак зйомки вже закінчені та навіть Avatar 3 практично знятий. Щодо «Аватар 2» — дата прем'єри перенесена на кінець 2022 року.

Як відбувалися зйомки фільму

Однією з причин, з якої затягнувся вихід фільму, є впровадження нової іміджевої технології. Напевно, глядачеві не зрозуміло, чому кіно ще не у прокаті, адже зйомки вже закінчилися. Представник кіностудії Disney розповідає, що до прем'єри другої частини ще довго, тому що картина наповнена новими ефектами та багато що належить зробити в постпродакшені.

Зйомки «Аватар 2» і «Аватар 3» почалися у 2017 році. Захоплюючі картини зі знімального майданчика вже з'являлися в мережі у 2019-му. Однак це були тільки уривчасті кадри. В березні 2020 року роботи довелося припинити через пандемію COVID-19. Нова Зеландія (де проходили зйомки) швидко впоралася з першою хвилею та команда вже в червні змогла повернутися на майданчик. Це дозволило швидко завершити знімальний процес і приступити до оброблення.

Кілька слів про назву

На момент опублікування дати виходу фільму «Аватар 2» Джеймс Кемерон стверджував, що назву буде змінено. Джейк більше не є аватаром, тепер він став одним із племені Наві. При цьому офіційна назва так і залишилося загадкою. У статті BBC від 2018 року була запропонована версія «Аватар: Шлях води». Щоб зберегти інтригу, у лютому 2019-го Кемерон заявив, що цю назву не затверджено. Це тільки один із варіантів. Остаточне рішення буде опубліковане безпосередньо перед прем'єрою.


Суть сюжету

В одному з інтерв'ю Кемерон розповів, що дія відбувається через кілька років після закінчення війни за Пандору. Джейк і Нейтірі залишаються головними дійовими особами. До того ж з'явиться ще один новий персонаж, а також їх дитина (донька).

«Аватар 2» і «Аватар 3» — окремі історії зі своїми сюжетними лініями. Вони є продовженням одного оповідання. У них не простежується емоційної та фізичної агресії, як у першій частині. Режисер продовжує розвивати історію персонажів, які полюбилися глядачам. Це захоплююче повернення на Пандору, в світ, де фантастика переплітається з дивовижною реальністю. На планету повертаються люди, та глядачам пропонують нові історії. 

Зустрічаються позитивні та негативні герої як з боку людства, так і з боку представників племені Наві. Картина не обійдеться без екшену, хоча центральною лінією сюжету все ж залишається «сімейна історія». До речі, родина Джейка Саллі залишиться з глядачем навіть у «Аватар 4». У другому фільмі їм доведеться попрощатися з племенем і відправитися знайомитися з віддаленими куточками Пандори. На екрані розгортається історія про те, на що доводиться йти для збереження стосунків між близькими людьми.

На окрему увагу заслуговують зйомки живої природи. У центрі «Аватар 2» краса й дивовижна велич океанів Пандори. Для максимально реалістичного відображення була використана спеціальна технологія зйомки під водою. Це будуть унікальні види, що за мальовничістю та красою нагадують Ширяючі гори з першої частини. Джеймс Кемерон стверджує, що відзняті кадри не тільки використовуються для другої частини, але й будуть зустрічатися в наступних епізодах.

Цікаво! У 2013 році Кемерон розповів, що у плані стилістики фільм відбиває культурні традиції автентичних племен Індонезії. Він вивчив їх особливості побуту та традицій під час перебування на островах (на етапі підготовки до занурення в Маріанську западину). Вже пізніше він додав, що культура клану Меткаїн (про який йде розповідь у фільмі) дуже схожа з цими тенденціями. Кліфф Кертіс — актор, що грає вождя Тоноварі з цього клану, — збагатив свою роль елементами з рідної культури. Він запропонував військовий танець, характерний для їх культури та ідеально відповідає особливостям будови тіла Наві.

Було багато версій щодо продовження історії. У деяких джерелах у 2010 році згадувалося, що сюжет буде розгортатися навколо вулканів, а лінія першої картини продовжиться через кілька років. Однак ці заяви були опубліковані, коли сценарій не був завершений. Сьогодні їх можна сміливо вважати застарілими.

Сюжет «Аватар 2» — це самостійне оповідання, що є частиною лінії, простягнутою через цикл з 5 фільмів. У кіно особлива увага приділяється культурним традиціям і звичкам Наві. Події почнуться через вісім років після завершення битви за Древо Душ. На основному плані показані тема сім'ї та конфліктні стосунки Джейка та Нейтірі очима молодшої дитини. Завдяки детальному опрацюванню кожного епізоду, глядачі буквально відчують емоційний зв'язок, насолодяться візуальним контентом. В одному з інтерв'ю було згадано, що для відтворення реалістичного ефекту будуть використані інноваційні технології від Weta Digital.

Особливості знімального процесу

Навесні 2011 року Кемерон разом з акторами поїхав в експедицію до тропічних регіонів Бразилії. Це було зроблено для знайомства зі способом життя місцевого населення. Режисер захотів сам зрозуміти, як виживати в джунглях, як показати, наскільки «дике життя» сповнене ризиками та небезпекою.

Вже на початку літа 2011 року студія «Манхеттен Біч» (MBS Media Campus) з Південної Каліфорнії приступила до будування робочих об'єктів (було створено близько 700 штук). При цьому пропагувалися:

  • жорстка економія води;
  • використання екологічно безпечних миючих та інших засобів;
  • різні екопрограми (зокрема, установка сонячних батарей, за допомогою яких зняті обидва фільми).

В середньому витрати на облаштування майданчиків для зйомок склали $5 млн.

Навесні 2012 року режисер здійснив занурення на дно Маріанської западини. Для цього використовували батискаф Deepsea Challenger. Метою режисера було створення реалістичного 3D-відео, яке надалі стане основою для відтворення океанічного дна фантастичної Пандори. Це було одне з трьох занурень, які людство змогло здійснити за останні 50 років.

Ще однією унікальною особливістю другого «Аватара» стала технологія зйомки. Якщо для попередника використовувалася частота 24 кадра на секунду, то в цій картині її збільшили до 60.


Коли чекати прем'єру фільму

Після появи на екранах першої частини Кемерон стверджував, що планує приступити до написання сценарію до другої та третьої на початку 2011 року, а до зйомок — вже з осені. Продовження повинно було з'явитися на екранах взимку 2014-го, тоді як третій епізод — у 2015-му. Однак уже в січні 2012 року стало зрозуміло, що планам не судилося збутися. Режисер працював над проєктуванням тривимірного «Титаніка», а для зйомок «Аватара» були потрібні більш складні, нові технологічні розробки. На початок 2021 року відомо, що прем'єра «Аватара 2» планується на грудень 2022-го.


Цей сайт використовує cookie-файли та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувацький досвід, аналізувати використання наших продуктів і послуг.

Умови користувацької угоди