Ваша країна США?
Ваша країна: США
Схоже, що у вас підключено VPN з'єднання.
Через VPN з'єднання:
- Повiльно завантажується сайт
- Може вiдображатися не весь контент
09-09-2020

Історія створення SWEET.TV

Історія створення SWEET.TV

Історія створення національного онлайн-кінотеатру SWEET.TV за збігом обставин — майже голлівудська. В 2012 році перед засновником компанії Олександром Вітько постало важливе питання: що зараз потрібно українцям, як я можу покращити їхнє життя та за яким бізнесом майбутнє? 

Нові кордони для розвитку — це завжди велика інтрига. Відповідь підказали тенденції ринку та ретельне вивчення глядачів. Стало зрозуміло, що найбільші перспективи зосереджені в онлайні. Щороку зростає кількість активних користувачів інтернету, а з нею і обсяги інтернет-торгівлі. Та запуск ще одного маркетплейсу чи онлайн-магазину не здавався тим самим блакитним океаном. 

Рішення прийшло в звичайний вечір —  створити онлайн-сервіс, де кожен українець зможе знайти якісне кіно, мультфільми, найрізноманітніші телеканали, щоб приємно провести час з родиною. Та найголовніше, щоб там не було реклами та піратського контенту!

Робота над додатком розпочалась: до неї було залучено одну з найкращих українських IT-команд. Три роки розробок, аналізу, тестування, підготовки бета-версії завершилися, та в 2015 році пілотний продукт було запущено. На цьому команда не зупинилася. 

Наступним кроком стало вивчення якості інтернету по всій Україні. Брали до уваги, що у деяких областях виникали проблеми з підключенням і швидкістю. Враховуючи це, написали додаток так, щоб він стабільно працював навіть на слабкому інтернеті та слабких пристроях. Також команді довелося самостійно вивчати специфіку роботи з Android, Tizen, iOs, web. 

Окремим питанням став інтерфейс. Завжди є дві категорії користувачів: ті, кому потрібен простий, як для бабусі, а комусь — панель приладів, як у літака. Цей челендж мотивував шукати дизайн, який задовольнить усіх. В результаті вдалося розробити максимально дружній продукт з потрібним функціоналом. Він навіть зміг наздогнати та перегнати деякі аналоги, що з’явилися раніше. Справа в тому, що ми обрали шлях постійного вдосконалення, а вони пішли стежкою «зробимо раз і все».

На тому етапі головним завданням компанії було — протиставити себе піратству та неякісному контенту. У 2017 стало зрозуміло, що мети досягнуто — ми маємо дійсно крутий продукт, що вже готовий завойовувати ринок. Так і народився бренд SWEET.TV. На початку 2018 додаток з’явився на Smart TV, Google Play та App Store.

Йшов час, і SWEET.TV продовжував працювати та розвиватись. На той момент в нас вже була якісна платформа та крутий ІТ-продукт. Але разом з тим було бажання дати українцями щось більше. Головне питання: що та як?

Звичайний вечір суботи. Олександр Вітько зі своїми дітьми увімкнув мультфільм «Тачки» з українським дубляжем. І це було просто «ВАУ!», адже дубляж мультика вже став культовим. Саме у цьому мультику українські глядачі вперше почули приклад смішної локалізації — комбайн, на ім'я Валєра, який уже став мемом. Натхненні цією історію ми зрозуміли: якщо хочемо, щоб глядачі отримали більшу насолоду від перегляду — фільму потрібен якісний дубляж рідною мовою. 

І на цьому етапі ми дізналися, що люди дійсно хочуть дивитись фільми українською. Але значна частина культової голлівудської класики взагалі не має якісної україномовної доріжки. 

Стрімінгові сервіси, які працюють в Україні, не поспішають займатися цим питанням. Вони більше сконцентровані на роботі з ринком СНД і Росії, тож не бачать сенсу в локалізації контенту саме для українського ринку. До того ж контракти, що дають доступ до створення нових аудіодоріжок, коштують більше сотні тисяч доларів на рік, не враховуючи витрат на дубляж. 

І ось вона — ідея. Взяти ініціативу на себе та власним коштом створювати ексклюзивний україномовний дубляж та озвучку для фільмів, які свого часу були позбавлені цієї можливості. Тому, власне, і запустити проєкт «Hollywood українською».

Проте це був лише початок шляху до чогось більш масштабного — фінансування нового українського кіно. Ми почали аналізувати ринок українського кінематографу та виявили: перспективним режисерам дуже важко знайти гроші на реалізацію своїх проєктів. Особливо, якщо їхні фільми розраховані на масового глядача. 

Тож ми заснували Фонд розвитку українського кіно та телебачення, куди перераховуємо по 10 гривень з кожного платного підключення до SWEET.TV. Ці гроші спрямовуються на фінансування нових проєктів українських режисерів. Таким чином, підключаючись до SWEET.TV, абоненти підтримують розвиток українських митців і допомагають реалізовувати їхні ідеї. 

Так формувалася компанія з грандіозною місією: національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV, що став не тільки транслятором, а й творцем нового українського контенту.

Цей сайт використовує cookie-файли та інші технології, щоб допомогти вам у навігації, а також надати кращий користувацький досвід, аналізувати використання наших продуктів і послуг.

Умови користувацької угоди